Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar (KESİN ONAY) | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1543
  % -0,03
 • € EURO
  9,7126
  % 0,06
 • BITCOIN
  491235,141
  % 0,97
 • LITECOIN
  2040.07
  % -2,10
 • ETHEREUM
  17519.99
  % 0,14
 • BIST 100
  1.387,68
  % -0,40

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar (KESİN ONAY)

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar (KESİN ONAY)

Sicili sorunlu olanlara kredi veren bankalar, sicili sorunlu imkan kredi, sorunlu banka siciline kredi, sorunlu sicil ile kredi çekmek ile ilgili bulgular yazımızın devamında yer alıyor. Günümüzde bankalar ile çalışabilmek amacıyla ilk olarak kredi sicilinizin yani KKB‘nin (kredi notunuzun) yüksek ve istikrarlı olması gerekmektedir.

Fakat sicili sorunlu olanlara kredi veren bankalar, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar da mevcuttur. Yani kredi notunuz düşükse ve bankalarda olan siciliniz sorunlusa endişelenmeye lüzum yok. Bu yazımızda sizlere sicili sorunlu olanlara kredi veren bankalar listemizi sunacağız. Bu sayede kredi siciliniz ne kadar sorunlu olursa olsun, kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun kredi kullanabilecek ve borçlarınızdan kurtulabileceksiniz. Daha öncelerde kredi sicili sorunlu ve kara listede olanlara kredi verildiğinde BDDK kredi veren bankaları cezalandırıyordu ve bankalar da bu işlemlere yanaşmıyordu. Fakat hal değişti, peki kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Söylediğimiz gibi bu kıstaslara sahip olan şahıslar de kredi kullanabiliyor. Fakat meşru takibe düşmüş, bankalar ile ciddi sorunlar yaşıyorsanız bu yazı size göre olmayabilir. Mesela bankalar doğrulusunda meşru takibe alınmış ve sıksık olarak ödemelerini geciktirmiş iseniz bankalar doğrulusunda olumlu netice alabilmeniz zor olacaktır. Bu gibi bir haldeysanız senetle kredi bölümümüzü inceleyebilirsiniz. Fakat altta tespit edilen bankalardan da kredi müracaatı gerçeklştirmeyi deneyebilirsiniz. Peki bu bankalar hangi bankalar? Bu bankalardan aslında de sicilim sorunlu olsa da kredi kullanabilir miyim? Gelin hepsini birlikte inceleyelim.

Yapılan son yasa değişikliğine göre bankalarda kötü sicile sahip şahıslar amacıyla genel bir sicil affı getirilmiştir. Bu af yardımıyla daha öncelerde sicili sorunlu olan şahıslar asla kredi kullanamazken bundan sonra bu şahıslar de kredi kullanabiliyorlar. Daha öncelerinde kullanılmadığı amacıyla de maalesef bu hal şahıslar doğrulusunda ciddi mağduriyet hususları oluşturuyordu. Şimdi ise ilk olarak sicili sorunlu olanlara kredi veren bankaları listeleyecek ve sonrasında nasıl müracaat yapmanız gerektiğini anlatacağız. Alttaki bankalardan birisi ile çalışmıyorsanız bile size makul gelen bankayı seçerek bizim anlattığımız şekilde müracaatlar yaparak kredinize onay alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Herhangi bir bankadan kredi isteğinde bulunabilmek amacıyla ilk olarak birtakım şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar arasında belirleyici olan en mühim faktör de kredi geçmişiniz ve bankalara karşı olan sicilinizdir. Borçlarını derli toplu ödeyen ve saatinde kapatan şahıslar kolaylıkla kredi alabilecektir. Fakat sicili sorunlu şahıslerin kredi almaları biraz daha zordur. Ülkemizde meşru takipte olanlara kredi veren bankalar bulunsa bile bilhassa ile ilgili meşru proses başlatılmış bir şahısin kredi isteği büyük olasılıkla reddedilecektir. Fakat kredi oluşturulandırmasına giden, borcunu ödeyen, sicili sorunlu şahıslar banka kredilerinden yararlanabilirler.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Türkiye’de bankacılık pazarında hizmet veren sonsuz kamu ve özel kuruluş bulunmaktadır. Bankaların çoğunluğu ve genişletilen kredi imkânları sicili sorunlu şahıslerin de kredi alabilmesinin önünü açmıştır. Sicilim sorunlu kredi alabilmek istiyorum diyen çoğu şahıs de bankacılık bölümünde meydana gelen bu rekabet ortamından yararlanabilirler. Sicili sorunlu şahıslar amacıyla nerdeyse bütün bankalar kredi verebilmektedir. Mesela;

 • ING Bank
 • DenizBank
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti
 • Finansbank
 • YapıKredi
 • ICBC Bank
 • AktifBank

Üstteki bankaları tercih ederek kredi notunuz düşük, siciliniz sorunlu olsa da kredi kullanabilirsiniz. Şimdi ise kredi müracaatını nasıl yapacağınızı ve nasıl kredi onayı alacağınızı anlatalım. Bu bankalar hangi şartlarda kredi verirKredi sicili sorunlu olanlara namacıyla kredi verir?

İhtiyacınıza makul kredi sayısını kolaylıkla alabilmek amacıyla birtakım şartları sağlıyor olabilmeniz beklenmektedir. Genellikle kredi notu, banka sicili, gelir hali vb. çoğu mühim faktör kredi alabilmek amacıyla gerek tiğince mühimdir. Türkiye’de son dönemde oluşturulan meşru düzenlemeler sonucunda kredi hizmetlerinin kısmı genişletilmiş ve bankaların daha çok insana kredi vermesinin önü açılmıştır. Bu doğrultuda kara listede olanlara kredi imkânı tanıyan bankalar ortaya çıkmış ve sicili sorunlu şahıslar amacıyla detaylı kredi takviyeleri sunmaktadırlar. Kredi notu; kredi çekmek isteyen bir şahıs amacıyla en belirleyici unsurdur.

Banka, kredi müracaatının hemen sonrasında sizden ek bilgi ve belgeler isteyerek kredinizi reddedebilir. Bunun önüne geçebilmek amacıyla kredi müracaatına giderken yanınızda netlikle bir gelir beyanı götürmelisiniz. Çalıştığınız yerden net bir maaş bordrosu alarak gitmeniz kredinin onaylanma ihtimalini gerektiğince arttıracaktır. Fakat bu şartlar sağlandığında bile kredi limitinizin en çok 100.000 TL olduğunu unutmayın. Üzerinizde rastgele bir gayrimenkul bulunuyorsa da daha çok kredi alabilirsiniz.

Gelir bilginiz yeterli gelmiyor ve banka hala daha kredinizi onaylamıyorsa sizden bir de kefil isteyebilir. Bankaya bir kefil gösterirseniz ve o kefilin sicili bankalarda iyiyse sizin siciliniz ne kadar kötü olursa da krediniz onaylanabilir. Bu saydıklarımız net bilgi olmamakla birlikte tamamiyle yorumdur ve her bankanın çalışma politikaları değişiklik gösterebilir. Başvuru yapacağınız bankayı daha eskiden araştırmak sizin amacıyla en mantıklı teknik olacaktır.

Kredi Çekebilmek İçin İdeal Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Bankalara karşı sicil sorunu asli de kredi notunun düşük olmasını ifade etmektedir. Bankalarla olan geçmişiniz kredi aralığının kredi çekebilmek amacıyla yeterli olup olmadığını belirlemektedir. Kredi notu amacıyla risk kümeleri ve makul seviyeler;

 • 1700 – 1900 (Çok iyi)
 • 1500 – 1699 (İyi)
 • 1100 – 1499 (Düşük risk seviyesi)
 • 700 – 1099 (Orta risk seviyesi)
 • 0 – 699 (Çok kötü)

Olarak belirlenmektedir. Kredi notunuza göre kredi çekme sürecinizde değişiklik gösterir. Mesela; riskli ve düşük seviyelerde bir kredi notuna sahipseniz kredi çekerken; kefil, teminat vb. uygulamalara tabi tutulabilir ve kredi alma süreciniz gecikebilir. Sicili sorunlu ve kredi notu düşük olan şahıslar de uzun bir araştırılma ve yeterli teminatlar gösterilerek kredi çekebilirler.

Sicili Bozuk Kara Listede Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?
 • Gelir Bilgisi (Maaş Bordrosu)
 • Kefil (Banka isterse)
 • Ek teminatlar (Banka isterse)
 • Maximum 100.000 TL müracaat

Yukarıda bildirdiğimiz şartları sağlayabiliyorsanız ve bu imkanlar elinizde mevcutsa kredi siciliniz sorunlu da olsa bankalardan kredi kullanabilirsiniz.Bankalar bu teminatlar yardımıyla size kredi verebilirler. Bütün bunların yanı sıra güncel kredi puanınızı sorgulayarak mevcut kredi notunuz üzerinden hangi bankaların size kredi vereceğini de banka çalışanları ile görüşebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğuna kendiniz karar vermeyin, bu işi banka çalışanlarına bırakın. Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama teknikleri ile bankaya gitmeden de kredi sorgulaması yapabilirsiniz.

 • Banka borcunun derli toplu ödenmesi
 • Belirlenen sürede borç kapatılmışsa
 • Yasal takip yapılmamışsa kredi notuz yüksek olacaktır.

Bu halde istediğiniz miktarda kredi çekmeniz mümkün. Fakat kredi notu düşük olanlar amacıyla proses daha zorlu ve kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Kredi notunu arttırmak de düşürmekte mümkündür. Bunun amacıyla bankalarla olan ilişkileriniz ve borç ödeme haliniz gerektiğince belirleyicidir.

Sicili Bozuk Olanların Kredi Almak İçin Yapması Gerekenler?

Kredi notu ve banka sicili, kolaylıkla kredi çekebilmeniz amacıyla en mühim unsurlardır. Findeks üzerinden de hemen sorgulama yapılabilir. Bankaların belirledikleri şartlara göre kredi isteğinde bulunmanız mümkündür. Bunun amacıyla bankalar genelde sizden;

 • Kefil
 • Ek teminat
 • İpotek
 • Gelir hali vb.

Unsurları karşılamanız beklenmektedir. Çoğu vakit düşük miktarlı krediler, sicili sorunlu şahıslare fakat bu gibi şartları sağlayabilirlerse verilmektedir. Genellikle kefil ve teminatlar kredi almanızda size büyük oranda yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki kara listede olan, sicili sorunlu şahıslerin kredi almaları amacıyla zorlu bir süreci takip etmeleri gerekecektir.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
4 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5