Rusya’daki Yerel Yönetim Blockchain Kullanmaya Başlıyor | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1468
  % -0,11
 • € EURO
  9,7232
  % 0,14
 • BITCOIN
  489535,208
  % 0,65
 • LITECOIN
  1997.66
  % -1,61
 • ETHEREUM
  17392.05
  % -0,97
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Rusya’daki Yerel Yönetim Blockchain Kullanmaya Başlıyor

Rusya’daki Yerel Yönetim Blockchain Kullanmaya Başlıyor

Rusya‘nın özerk bölgelerinden biri bölgedeki turizm sektörünü kalkındırabilmek için Blockchain teknolojisini kullanmaya karar verdi.

Yerel kaynaklardan Tass tarafından yapılan bir habere göre Rusya’nın Hantı-Mansi Özerk Okruğu’ndaki yetkililer tamamen turizm işleriyle alakalı bir Blockchain platformu kullanmak istiyorlar.

Bölgenin kalkınma fonunu yöneten Roman Genkel geçtiğimiz günlerde St.Petersburg’da gerçekleşen Uluslararası Ekonomi Forumu’na katıldı. Genkel etkinlik sırasında Universa adlı bir Blockchain şirketinin CEO’su olan Aexander Borodich ile bir anlaşma yaptı ve işbirliği yapmaya başladı.

Kodak yeni blockchain tabanlı doküman yönetim sisteminin açıklamasını yaptı

Kodak New York'ta düzenlenen iki günlük bir konferans sırasında blockchain tabanlı bir belge yönetim platformunu açıkladı. Şirketin yayınladığı duyuruya göre bu platform hem şirketler hem de hükümetler tarafından kolaylıkla kullanılabilecek. Özelikle hassas belgeleri güvenli bir şekilde yönetmek ve saklamak isteyen şirketler bu platformu rahatlıkla kullanabilecekler. Kodak'a göre, bu sistem verimlilik artışı sağlayarak ve bilgi kaybını önleyerek

İlgili İçerik

Öyle görünüyor ki Hantı-Mansi Özerk Okruğu bundan böyle bölgedeki belli başlı hareketleri takip etmek için Blockchain teknolojisinden faydalanıyor olacak. Universa’nın geçtiğimiz günlerde yayınladığı bildiriye göre yetkililer bu platform üzerinden bazı kamu harcamalarını takip etmek istiyorlar. Şirket bildirisinden bir kesit şu şekilde:

“Bu paraları Blockchain teknolojisi ile takip etmek hem devlet hibelerini koruyacak hem de bazı yatırımların kötü amaçlı bir şekilde kullanılmasını engelleyecek.”

Bu platform turizm sektörüyle de bağlantılı olduğu için şirketin bu doğrultuda da bazı adımlar atacağını söyleyebiliriz. Şirket özellikle bölgedeki turistler arasında bir bağ kurabilmek için platforma birkaç farklı dil desteği getirecek. Bunun yanı sıra platformda bazı turist ürünlerine, ulaşım ve konaklama hizmetlerine, yatırımcılara ve diğer turistlere ulaşılabilecek.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5