Genç Çiftçi Hibe Başvuru Şartları Nelerdir Nasıl Alınır | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  496079,559
  % -1,63
 • LITECOIN
  2475.1
  % 9,44
 • ETHEREUM
  19452.59
  % -1,79
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Genç Çiftçi Hibe Başvuru Şartları Nelerdir Nasıl Alınır

Genç Çiftçi Hibe Başvuru Şartları Nelerdir Nasıl Alınır

Genç Çiftçi 2019 Hibe Projesi’’ amacıyla müracaat gerçekleştirme istiyorsanız devlet destekli sunulan kredinin müracaat yöntemlerini, koşullarını, lüzumlu evrakları ve aranan başka özellikleri yazımızdan inceleyerek husus ile ilgili kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Genç Çiftçi Hibe Programı koşulları 2019 senesinde güncellenmiş olup 2019 senesi müracaatlarının yeni koşullara göre uygulanacağı bildirilmiştir. Genç Çiftçi Hibe Programı müracaatları 2019 senesinın nisan ayında yapılacaktır. 2. Başvuruların en vakit uygulanacağı ise şimdilik açıklanmamıştır. Genç çiftçileri desteklemek ve ulusal üretimi sağlamlaştırmak adına verdiği genç çiftçi hibesi, devlet desteği ile verilmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı doğrulusunda verdiği Genç Çiftçi Hibesine müracaatlar her sene tespit edilen aylar ortamında yapılmakta ve müracaatlar 30 gün sürmektedir.

Genç Çiftçi Hibe Programı Nedir?

Genç Çiftçi Hibe Programı, bakanlık doğrulusunda verdiği bir destek türüdür. Genç Çiftçi Hibesini almak amacıyla belli kıstaslara ideal olmak gerekmektedir. Bakanlık doğrulusunda her sene müracaat koşulları ve dilenen evraklara yönelik bilgilendirme yayınlanmakta ve bu yönergeye ideal olarak müracaatlar kabul edilmektedir. Genç Çiftçi hibesi ile Türkiye’deki ulusal üretimin desteklenmesi ve gençlere istihdam kısmı yaratılması amaçlenmektedir.

KOSGEB’E Nasıl Kayıt Olunur?

KOSGEB, adaylarının bu sistemi çok kullandığı son zamanlar da çok seçim edilen bu müesseseye nasıl kayıt olacaklarını merak etmektedir. Bunun için sizlere bir araştırma yaptık. Hep beraber göz atalım. KOSGEB veritabanı olarak öğrenilen sistem, dayanak almak isteyenlerin tüm bilgilerini ve firmalarının genel bilgilerinin tümünü veritabanına kaydolmalısınız. Müesseseye vereceğiniz tüm beyanlar da yanlışlık olması vaziyetinde doğacak olan tüm yasal neticelerden firmalar sorumlu olacaktır.

İlgili İçerik

Genç Çiftçi Programının Hedefi

Genç Çiftçi uygulamasının hedefi ulusal üretimi desteklemektir. Yerel üretimin artışını sağlarken bunun gençler doğrulusunda yapılmasını gerçekleştirmeyi amaç durumuna getiren bakanlık aracılığı ile uygulama oluşturulmuştur. Program kapsamında verdiği hibe ile ulusal üretimin yanı sıra sürdürülebilir tarım alanları ve istihdam olanakları da desteklenerek alan yaratılmaktadır.

Genç Çiftçi Hibesi Hangi Kurum Tarafından Veriliyor?

Genç Çiftçi Hibesi, Tarım ve Orman Bakanlığı doğrulusunda verdiği bir destek türüdür. Gençlerin ulusal üretimde aktif rol almalarını amaçlayan Tarım ve Orman Bakanlığı, Genç Çiftçi uygulamasının idaresi ile ilgilenmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı Genç Çiftçi Programı kapsamında çoğu gence istihdam amacıyla ideal koşulları hazırlamaktadır.

Genç Çiftçi Programı 2019’da da Devam Edecek Mi?

Genç Çiftçi Hibesinden yararlanmak isteyenler 2019 senesinde da aktif olarak müracaatları kabul eden uygulamaya müracaat yapabilmektedir. Genç Çiftçi Hibesi 2018 senesinde çoğu genç girişimciyi desteklemiş ve 2019 senesinde da destek vermeye devam etmektedir.

Genç Çiftçi Programı 2019 Başvuru Tarihi

Genç Çiftçi uygulaması müracaat tarihleri her sene güncellenmektedir. 2019 senesinde ise müracaatlar nisan ayı ortamında alıncak ve mayıs ayı itibari ile neticeler açıklanmaya başlanacaktır. Genç Çiftçi Hibe Programı müracaatları aşağı yukarı olarak 30 gün sürmektedir.

Genç Çiftçi Programı 2019 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Genç Çiftçi uygulamasının müracaat neticeleri, müracaatların bitimini takip eden 30 gün içersinde yapılmaktadır. 30 günlük bir dşayetlendirme süreci bulunuyor ve bu dşayetlendirmenin sonrasında ise Tarım ve Orman Bakanlığı doğrulusunda müracaat neticeleri açıklanmaktadır. Başvuru neticeleri genelde mayıs ayının son haftası ile haziran ayı arasında bitirilmekte ve halka duyurulmaktadır.

Genç Çiftçi Programı Ne Kadar Veriyor?

Genç Çiftçi hibe miktarı 2019 senesinde 30 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Her sene bakanlığın kararına bağlı olarak artış gösteren hibe uygulamalarının miktarları amacıyla 2019 senesinde 30 bin Türk Lirasına karar verilmiştir. 2019 senesine genç çiftçi uygulamasına başvuran bir girişimci standart olarak 30 bin Türk Lirası alabilecektir.

Genç Çiftçi Programı Başvuruları Nereye Yapılıyor?

Genç Çiftçi uygulamasının müracaatları internet üzerinden yapılabilmektedir. Genç Çiftçi Programı amacıyla öze olarak hazırlanan internet sitesi aracılığı ile oluşturulan uygulama müracaatları Tarım ve Orman Bakanlığı doğrulusunda denetlenmektedir. Genç Çiftçi Programına müracaat gerçekleştirme isteyen şahıslar internet sitesinde yer alan müracaat formunu doldurmaları gerekmektedir.

KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB, ilim, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde çalışan, Ufak ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı‘dır. Yepyeni Amel kurmak isteyen girişimcileri ve işlerini büyütmek isteyen girişimcileri desteklemek amacıyla kurulmuştur. Tutumsal kalkınma, istihdam sorununun çözümü, istihdam sorununun çözümünde girişimciliği destekleme ve başarılı Yepyeni işletmeler açmaya teşvik etme amacıyla KOSGEB Girişimci Kredisi, girişimcilere belli şartlar çerçevesinde 

İlgili İçerik

Genç Çiftçi Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır?

Genç Çiftçi hibe müracaatı nasıl yapılır sorusu sık sık sorulmaktadır. Genç Çiftçi uygulaması amacıyla açılan internet sitesindeki müracaat formunun doldurulması ve sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Genç Çiftçi kayıt sistemine üye olunması gerekmektedir. Üye olunduktan sonra müracaat işlemleri başlatılabilmektedir. Hem de bu husus ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı ile de irtibat kurulabilmektedir.

Genç Çiftçi Hibe Programına Nasıl Üye Olunur?

Genç Çiftçi hibe kayıt sistemine üye olma prosedürü internet sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir. İnternet sitesi doğrulusunda verdiği yönergeye ideal bir şekilde üye olunması gerekmektedir. Sitede yer alan üye ol butonu aracılığı ile basitçe üye olunabilmektedir. Genç Çiftçi Hibe Programı kapsamında açılacak olan üyeliğin doğru bulgular ile hazırlanması gerekmektedir.

Genç Çiftçi Hibesi Hangi Şehirlere Veriliyor?

Genç çiftçi hibesi amacıyla rastgele bir kent kısıtlaması bulunmamaktadır. Türkiye sınırları içersinde yer alan bütün illerden müracaat kabul eden hibe uygulaması bu hususta rastgele bir sınırlama uygulamamaktadır. Genç Çiftçi hibe uygulaması aracılığı ile oluşturulan her bir müracaat çoğu değişik kentden yapılabilmektedir.

Genç Çiftçi Hibe Programı Başvuru İçin İstenen Belgeler Nedir?

Genç çiftçi hibesi müracaat evrakları şu şekildedir;

 • Başvuru sahibine ait kimlik fotokopisi ve aslı
 • Sosyal Emniyet Kurumundan alıncak olan hizmet döküm belgesi
 • Genç Çiftçi projesi müracaatına ait müracaat formu
 • Başvuru dilekçesi
 • Programa ait taahhütname (ıslak imzalı)

İlgili evraklar genç çiftçi hibe uygulaması kapsamında talep edilen evraklardır.

Genç Çiftçi Hibe Başvuru Şartları Nedir?

Genç çiftçi müracaat koşulları 2019 senesinde güncellenmiştir. Bu güncelleme kapsamında tespit edilen müracaat koşulları şu şekildedir;

 • Türk vatandaşı olmak
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar oturma izinleri olsa dahi uygulamaa müracaat yapamamaktadır.
 • 18 yaşından büyük olmak
 • 41 yaşından gün almamış olmak
 • Sosyal Emniyet Kurumuna bağlı bir iş yerinde çalışmamak
 • Vergi mükellefi olması

İstenen asli koşullar arasında yer almaktadır. Hem de hayvancılık ve arıcılık gibi faaliyetler amacıyla verilebilecek olan genç çiftçi hibesi amacıyla de belli bir limit sınırlaması getirilmiştir.

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Sınırı Genç Çiftçi Programı 2019

Genç Çiftçi büyükbaş hayvancılık ile uğraşmak amacıyla hibe talep ediyor ise durumu hazırda 15 büyükbaş tan çok hayvanının olmaması gerekmektedir. Eğer genç çifti küçükbaş hayvancılık amacıyla hibe talep ediyor ise en çok 50 küçükbaş hayvanının bulunmasına izin verilmektedir. 15 büyükbaş ve 50 küçükbaş hayvandan daha çoksına izin verilmemektedir. Daha çok hayvana sahip olan genç çiftçiler, uygulamadan yararlanamamaktadır.

Arıcılık İçin Genç Çiftçi Hibesi Şartları

Genç Çiftçi Hibe Programına şayet arıcılık amacıyla alıncak ise Besin Tarım ve Orman Bakanlığı doğrulusunda ek koşul istenmektedir. Hali hazırda 50 kovandan çoksına sahip olan genç çiftçiler uygulamaa müracaat yapamamaktadır. Genç çiftçi uygulaması kapsamında en çok 50 kovana izin verilmektedir. Başvurularda kovan sasenearına ilgi edilmekte ve buna ideal müracaat yapılması talep edilmektedir.

Genç Çiftçi Hibe Programından Kaç Kere Yararlanılabilir?

Genç Çiftçi hibe uygulamasına durumu hazırda yayınlanan yönetmelik kapsamında 1 kere müracaat yapılabilmektedir. Her genç çiftçi ve girişimci kendi adına bir kere hibeden yararlanılabilmektedir. 2. Bir müracaat yapılmasına ise izin verilmemektedir. Bunun sebebi ise müracaatların çok çok olması ve müracaat sahibine hibe verilme istediğidir.

KOSGEB 50 Bin TL Hibe Kredi Almanın Yolları 2020

 KOSGEB tarafından verilen devlet destekli krediler, Arka ödemeli veya Arka ödemesiz seçeneklerle sunuluyor. İş geliştirme veya Amel kurma opsiyonlarında sunulan Kosgeb kredileri, esnaflar ve genç girişimciler için 50 bin TL bağışlama olarak sunuluyor. Ancak devlet destekli kredilerden istifade etmek için belirli opsiyonlar gerekiyor.  KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

İlgili İçerik

Bakanlığın Diğer Hibelerinden Yararlananlar Genç Çiftçi Hibesine Başvuru Yapabiliyor Mu?

Besin Tarım ve Orman Bakanlığı doğrulusunda verdiği başka desteklerden faydalanmış olan bir girişimci şayet koşulları uyum işaret ediyor ise genç çiftçi hibe uygulamasına müracaat yapabilmektedir.

Genç Çiftçi Programından Ret Aldım 2. Kez Başvurabilir Miyim?

Programdan bir kere ret alan şahıslar gelecek sene şayet müracaat açılır ise yine müracaat yapabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus bir kere yararlanan bireylerin yine hibe alamayacağıdır.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
6 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5