KOSGEB Solucan Gübresi Desteği Nasıl Alınır 2020 | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1619
  % 0,05
 • € EURO
  9,7269
  % 0,19
 • BITCOIN
  491045,256
  % 0,75
 • LITECOIN
  2033.47
  % -3,67
 • ETHEREUM
  17536.85
  % -0,03
 • BIST 100
  1.387,30
  % -0,43

KOSGEB Solucan Gübresi Desteği Nasıl Alınır 2020

KOSGEB Solucan Gübresi Desteği Nasıl Alınır 2020

KOSGEB solucan gübresi desteği 2020 senesi ortamında de verilmeye devam ediyor. Solucan gübresi üretimi yaparak para kazanmak istiyorsanız KOSGEB’den hibe kredi desteği alarak işinizi kurabilirsiniz.

KOSGEB’den solucan gübresi amacıyla destek çiftçilerin yüzünü güldüren hizmetlerden biri olarak kırmızı Kaliforniya solucanı amacıyla devlet doğrulusunda verilmektedir. İş projesi kapsamında KOSGEB üzerinden açılış giderleriniz amacıyla solucan gübresi desteği alabilirsiniz. Genellikle 2 yıl süresince başarılı şekilde işlerini devam ettiren işletmeler ise 100.000 TL faizsiz şekilde kredi çekebilmektedir.

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği 2020

Solucan gübresi amacıyla devlet yardımı alabilmek amacıyla KOSGEB çiftçileri desteklemektedir. Bu yardımı alabilmek amacıyla öncelikli olarak KOSGEB üzerinden girişimcilik belgesi almanız gerekmektedir. Bu belgeyi alabilmek amacıyla Uygulamalı Girişimcilik Başvuru yapmanız gerekmektedir. 4 gün içersinde alabileceğiniz bu belgeler amacıyla müracaatı e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sistemi üzerinden eğitimlere katılmak amacıyla bir form doldurmak ve eğitimlere katılmanız gerekmektedir. Daha sonra iş projesi hazırlayarak solucan gübresi amacıyla müracaat yapabilirsiniz.

Solucan Gübresi Desteğini Kimler Alabilir

Solucan gübre yardımı amacıyla müracaat yapacak olan adayların KOSGEB eğitimi almış olması gerekmektedir. Uygun koşulları gerçekleştiren genç girişimci ya da girişimler 150.000 TL kadar girişimcilik desteği alabilmektedir. Bunun amacıyla:

 • KOSGEB eğitim sertifikası alabilmek,
 • İş projesini KOSGEB’e sunmak,
 • İş kapsamında bütün detayları sunumda belirtmek gerekmektedir.
KOSGEB’E Nasıl Kayıt Olunur?

KOSGEB, adaylarının bu sistemi çok kullandığı son zamanlar da çok seçim edilen bu müesseseye nasıl kayıt olacaklarını merak etmektedir. Bunun için sizlere bir araştırma yaptık. Hep beraber göz atalım. KOSGEB veritabanı olarak öğrenilen sistem, dayanak almak isteyenlerin tüm bilgilerini ve firmalarının genel bilgilerinin tümünü veritabanına kaydolmalısınız. Müesseseye vereceğiniz tüm beyanlar da yanlışlık olması vaziyetinde doğacak olan tüm yasal neticelerden firmalar sorumlu olacaktır.

İlgili İçerik

Solucan Gübresi KOSGEB Desteği Nedir?

Solucan gübresi amacıyla KOSGEB yardımı 150.000 TL’ye kadar yapılmaktadır. Organik gübre desteği olarak da geride bıraktığımız solucan gübresi desteği KOSGEB aracılığı ile verilmektedir. Hem genç girişimciler hem de tecrübeli girişimciler bu hizmetten faydalanabilmektedir. Fakat bunun amacıyla başarılı bir iş sunumu hazırlanması ve KOSGEB doğrulusunda verdiği eğitimlerin başarılı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bunun amacıyla:

 • KOSGEB vereceği 150.000 TL’sinin 50.000 binini hibe olarak vermektedir.
 • 100.000 TL’sini ise faizsiz kredi şeklinde vermektedir.

Solucan Gübre Üretiminde Devletten Hibe Desteği

Solucan gübresi amacıyla hibe yardımı organik gübre kullanarak yetiştiricilik gerçekleştirme isteyen çiftçilere yayılan br hizmettir. Hem genç girişimciler hem de tecrübeli olan girişimciler 150.000 Bin liralık bu yardımdan faydalanabilir. Bunun amacıyla KOSGEB’e bir iş planı sunulması gerekmektedir. İş planının beğenilmesi halinde KOSGEB 50 Binlik bölümünü hibe olarak 100 Binlik alanı ise sıfır faiz oranları ile verilmektedir.

Solucan Gübresi Üretimi Hibe Devlet Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Solucan gübresi amacıyla hibe müracaatsu gerçekleştirme amacıyla KOSGEB üzerinden eğitim almanız gerekmektedir.

 • Öncelikli olarak e-devlet sistemi üzerinden KOSGEB eğitimlerine katılmak amacıyla müracaat formunu doldurmanız gerekmektedir.
 • Başvuru formunu doldurduktan sonra eğitimlerinizi başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.
 • Başarılı şekilde kursu tamamlayan şahıslar iş planı ile KOSGEB üzerinden müracaat yapabilir.
 • Uygun görülen adaylara bu hibe verilmektedir.

Solucan Gübresi İş Planı Projesi Hazırlanması

Solucan gübresi amacıyla iş planı hazırlamanız amacıyla talep edilen evraklarla müracaat yaptıktan sonra iş planını bütün detayları ile hazırlamanız gerekmektedir. KOSGEB iş planı formlarını İŞGEM dahil 1 Word ve 1 PDF şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Bu projeyi hazırlamak amacıyla:

 • Daha evvelce kabul edilmiş KOSGEB iş planı örneklerini inceleyebilir,
 • Uzman bir danışmanlık firmasından projesinin hazırlanması amacıyla destek alabilirsiniz.

Solucan Gübresi KOSGEB İş Planı Örneği

Solucan gübresi KOSGEB iş planı hazırlamak, projenin kabul edilmesi amacıyla en mühim ismimdır. İş planı örneği hazırlamak amacıyla daha evvelce kabul edilmiş olan iş planlarını inceleyebilir ya da bu alanda eksper bir danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz.

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği 2019

Solucan gübresi amacıyla devlet yardımı 2019 senesinda çiftçilerin yüzünü güldürmüştür. Solucan gübresi desteği amacıyla devlet doğrulusunda 150 BİN TL verilmektedir. Bu ücretin:

 • 50 Bin TL’si hibe edilmektedir,
 • 100 Bin TL’si sıfır faiz oranları ile çiftçiye kredi olarak verilmektedir.

Solucan Gübresi Üretimi amacıyla Destek

Solucan gübre üretimi amacıyla destek KOSGEB aracılığı ile verilmektedir. KOSGEB üzerinden eğitim ve sertifika alan şahıslar solucan gübre desteği amacıyla iş planı hazırlayarak KOSGEB aracılığı ile solucan yardımı talep edebilir. Projenin kabul edilmesi amacıyla en mühim ismim ise doğru bir iş planı hazırlamak ve sunmaktır.

KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB, ilim, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde çalışan, Ufak ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı‘dır. Yepyeni Amel kurmak isteyen girişimcileri ve işlerini büyütmek isteyen girişimcileri desteklemek amacıyla kurulmuştur. Tutumsal kalkınma, istihdam sorununun çözümü, istihdam sorununun çözümünde girişimciliği destekleme ve başarılı Yepyeni işletmeler açmaya teşvik etme amacıyla KOSGEB Girişimci Kredisi, girişimcilere belli şartlar çerçevesinde 

İlgili İçerik

Organik Gübre Üretim Desteği

Organik gübre üretmek amacıyla destek devlet doğrulusunda Kırmızı Kaliforniya solucanı amacıyla verilmektedir. Solucan gübresi amacıyla verdiği kırmızı Kaliforniya solucanları organik gübre amacıyla tercih edilmektedir. Bu solucan gübresi yardımını alabilmek amacıyla KOSGEB aracılığı ile iş planınızı sunmanız gerekmektedir. Üretim desteği alabilmek amacıyla:

 • E-devlet üzerinden KOSGEB sertifikası ve eğitim amacıyla müracaat yapmanız gerekmektedir.
 • Eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan şahıslar organik gübre amacıyla iş planı sunmalıdır.
 • İş planı kabuk edilen girişimciler bu yardımı almaya hak kazanır.

Solucan Gübresi 2020

Solucan gübre desteği amacıyla girişimcilik belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Girişimcilik belgesi olmadan işletme açanlara bu hibe verilmemektedir. Solucan gübresi tesisiniz amacıyla:

 • İşletmenizde fatura kesilmeli
 • Kira dekontları gösterilmeli
 • Sigortalı olarak çalıştırdığınız işçilerin maaş bordroları gösterilmelidir.

Bunun yanı sıra işletmeniz ile alakalı olan bütün giderleri de KOSGEB’e göstermeniz gerekmektedir. Belirli bir sermayesi olmayan işletmeler, bu yardımdan faydalanamaz.

Gübre Devlet Desteği

Gübre amacıyla devlet yardımı alabilmek amacıyla girişimcilik belgenizin olması gerekmektedir. Eğer girişimcilik belgeniz yoksa ve işletme açmışsanız, bu destekten faydalanmanız olası değildir. Bunun amacıyla oluşturulan yardımlar se:

 • İşletme kuruluş desteği olarak 2.000 TL
 • Kuruluş döneminde faturalı olarak alınan malzemeler amacıyla 18.000 TL
 • İşletme giderleri amacıyla de 30.000 TL verilmektedir.
 • İşletme bir senesinı doldurmuş ise devlet 100.000 TL faizsiz kredi olanağı sunmaktadır.

Solucan Gübresi amacıyla KOSGEB Başvurusu

Solucan gübresi amacıyla KOSGEB yardımı alabilmek amacıyla girişimcilik belgesi almanız gerekmektedir. Girişimcilik belgesi amacıyla KOSGEB’e e-devlet üzerinden müracaat yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra girişimcilik belgesi amacıyla uygulamalı olarak verdiği girişimcilik eğitimlerini tamamlamanız gerekmektedir. Daha sonra bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan girişimciler iş planı hazırlayarak KOSGEB’e sunmalıdır.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nasıl Alınır?

Bugünkü Konumuzu seçerken biraz araştırma yaptık ve gördüğümüz üzre bir çok kişinin sorduğu en önemli sorulardan biride KOSGEB Sertifikası Naslı alınır ? 'dır. Kosgeb den destek almak isteyen vatandaşların Girişimcilik Sertifikası alması artık çok daha kolay oldu. E-Devlet şifresi olan tüm Girişimci adayları bu sertifikayı alabilmek için kolaylıkla başvurusunu gerçekleştirebilir. Bu Girişimcilik sertifikası Ömür boyu geçerlilik süresi bulunmaktadır ve bu sertifikayı almak isteyenler, alıp ta

İlgili İçerik

Solucan Gübresi Üretimi Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Solucan gübresi üretiminde devlet desteği alabilmek amacıyla KOSGEB üzerinden uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlamanız gerekmektedir. Genç ve tecrübeli girişimciler, KOSGEB sertifikasına sahip ise, 4 yıl ortamında ideal bir iş planı hazırlayıp KOSGEB’e sunmalıdır. KOSGEB, başarılı bulduğu iş planlarını solucan gübresi yardımı amacıyla kabul etmektedir. Bu yardımı alanlar 50 Bin TL’yi hibe olarak ve 100 Bin TL’li ise faizsiz şekilde bankalardan çekebilmektedir.

Solucan Gübresi amacıyla Devlet Yardımı

Solucan gübresi amacıyla devletten destek 2020 senesinde de gündemdedir. Solucan gübresi amacıyla destek alabilmek isteyen şahıslarin KOSGEB girişimcilik sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Eğitimlerini başarılı şekilde tamamlayan girişimciler, ideal bir iş planı hazırlayarak KOSGEB’e sunabilir.

Girişimciler amacıyla 50 Bin TL hibe olarak verilmektedir. Bunun yanı sıra 100.000 TL sabit yatırım desteği verilmektedir. Fakat belirli bir sermaye olmadan girişimcilerin bu yardımdan faydalanması olası değildir. Kişiler kendi sermayelerini oluşturduktan sonra fatura ve dekontları da KOSGEB’e sunmalıdır. Makineleri ise şirketi kurduktan sonra satın almaları gerekmektedir. Şirket kurulmadan evvelce satın alınan makinelerde rastgele bir destek verilmesi söz hususu değildir.

KOSGEB Solucan Gübresi Desteği Nasıl Alınır 2020
Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
12 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5