Artık Herkes PTT Kredisi Kullanabilecek | Kredi Finans Rehberi
 • %
 • %
 • AMERIKAN DOLARI
  8,1521
  % -0,06
 • € EURO
  9,7256
  % 0,19
 • BITCOIN
  487997,497
  % 0,53
 • LITECOIN
  1995.88
  % -0,60
 • ETHEREUM
  17353.96
  % -0,55
 • BIST 100
  1.375,91
  % -1,24

Artık Herkes PTT Kredisi Kullanabilecek

Artık Herkes PTT Kredisi Kullanabilecek

Bilindiği üzere daha önce PTT ‘den yalnızca emekliler ve kurum çalışanları kredi kullanabiliyordu. PTT tarafından kullanıma sunulan ” Tüketici Kredisi ” hizmeti artık tüm müşteriler için sağlanmaya başlanacak. Yapılan yeni bir çalışma ile artık tüm PTT müşterileri PTT üzerinden Ptt Kredisi yani ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.

Artık Herkes PTT Tüketici Kredisi Kullanabilecek

PTT A.Ş. tarafından yeni kredi hizmeti ile alakalı yapılan açıklamada, şirketin Aktifbank ile imzaladığı protokol kapsamında, “Tüketici Kredisi” uygulamasının teknik altyapı çalışmalarına geçtiğimiz yıl sonu itibarıyla başlandığı belirtildi. Aynı açıklamada PTT A.Ş. tarafından yaklaşık 9 yıldır yönetilen “PTT Kredi Platformu” ile anlaşmalı olduğu beş adet bankaya kredi aracılık hizmeti verildiği belirtilerek, ilk olarak emekli maaş müşterileri ve PTT personelini kapsayan “Tüketici Kredisi” uygulamasının, yapılan çalışmalar sonunda tüm vatandaşların kullanımına sunulduğu ifade edildi.

Teknik çalışmaları ve test süreçleri yaklaşık olarak 3,5 ayda tamamlanan PTT Tüketici Kredisi uygulaması ilk olarak pilot bölge olarak seçilen İstanbul ‘da başlayacak. Ancak hizmet çok kısa bir süre içerisinde tüm yurtta yaygınlaştırılacak. İşte PTT Tüketici Kredisi ile ilgili PTT tarafından yapılan o açıklama;

“Yaygın iş yeri ağı ile Türkiye genelinde her bölgede hizmet vermekte olan PTT A.Ş. sayesinde artık, banka şubesinin bulunmadığı birçok yerleşim yerinde de tüketici kredisine kolayca ulaşılabilecek. PTT A.Ş., bu yılın sonuna kadar anlaşma sağlayacağı bankalar üzerinden, yeni kampanyalarla tüm müşterilerine kredi hizmeti sunmayı sürdürecek. İhtiyaç sahipleri PTT Tüketici Kredisi ‘ne, sadece nüfus cüzdanları veya T.C. kimlik kartları ile başvuru yapabilecekler. Kredinin ilgili bankalar tarafından onaylanması sonrasında, kişinin gelir durumunu belgelendirmesi ile kredi işlemi tamamlanmış olacak. Onaylanan krediler ise çoğunlukla aynı gün içerisinde verilebilecek. PTT Kredileri ‘nde de, 60 aya kadar vade ye kadar kredi başvurusu gerçekleştirebilecek.”

Ptt Tüketici Kredisi Faiz Oranları

PTT şu anda kullandırdığı tüketici kredisini anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile sağlamakta.. PTT ‘nin anlaşmalı olduğu ve aracı olarak kredi kullandırdığı bankalar şunlar ; Burganbank, Denizbank, Aktifbank, ING Bank ve TEB.. Şimdi sizler için bu bankaların kredi faiz oranlarına bir göz atalım;

Burganbank Kredi Faiz Oranları:

Kredi Tutarı ; 7.500 TL – 55.000 TL
Kredi Vadesi ; 3 ay – 60 ay
Kredi Faiz Oranı ; % 2,35 – % 2,86

Denizbank Kredi Faiz Oranları:

Kredi Tutarı ; 2.000 TL – 36.000 TL
Kredi Vadesi ; 3 ay – 60 ay
Kredi Faiz Oranı ; % 3,08

Aktifbank Kredi Faiz Oranları:

Kredi Tutarı ; 1.000 TL – 50.000 TL
Kredi Vadesi ; 3 ay – 60 ay
Kredi Faiz Oranı ; % 2,69

ING Bank Kredi Faiz Oranları:

Kredi Tutarı ; 2.500 TL – 45.000 TL
Kredi Vadesi ; 3 ay – 60 ay
Kredi Faiz Oranı ; % 2,24 – % 2,74

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

PTT ‘den kredi kullanmak için sadece resmi kimlik belgenizle herhangi bir PTT şubesine gitmeniz yeterli olacak. PTT başvuru aşamasında sizden herhangi bir belge ya da evrak talep etmeyecek. Ancak kredi başvurunuzun ilgili banka tarafından onaylanması sonrasında, kredi başvurusu yapan kişinin gelir durumunu belgelendirmesi istenecek. Gelir belgenizi de PTT şubelerine teslim etmeniz halinde kredi işleminiz anında tamamlanarak paranız aynı günde size teslim edilecek.

Makaleyi Beğendiyseniz Oy vermeyi Unutmayınız..
3 Kişi Oy Verdi - Ortalama puan: 5